Manapság alapvetően 2 fő típust használnak, a Ni-Cd (nikkel-kadmium illetve ehhez hasonló nikkel-metalhibrid) vagy a Li-Ion (lítium-ion) telepeket.
A Ni-Cd/Ni-Mh akkuk
Előnyük, hogy elterjedtek, kiforrott technológiáról van szó, ugyanakkor számos hátrányuk is van. Mik ezek? Az önkisülés (használat nélkül is lemerül 3-4 hónap alatt a teljesen feltöltött akku), memória effektus (nem jó, ha részlegesen töltött állapotból kezdjük tölteni, vagy teljes kisütés után csak részben töltjük fel), nagyobb súly. Előnyük viszont relatív olcsóságuk.
Li-Ion akkuk
Nincs önkisülésük, memória effektusuk, bármikor tölthetők, rövidebb töltési idő, kisebb és könnyebb akku, nem lehet túltölteni. Hátránya viszont a magasabb ár.
A fentiek alapján, ha gyakran használja akku szerszámait, hosszabb távra mindenképpen a korszerűbb, Li-Ion akkus gépeket ajánljuk.
Ha Önnek jelenleg még régebbi típusú akkumlátorral működő gépe van, néhány tanács az akku élettartamának meghosszabbítására:
• mindig teljesen merítsük le az akkumlátort
• az első 3-4 alkalommal a teljes kisütés után töltsük kb. 12 órát megszakítás nélkül
• később is mindig teljes kisütésből induljunk, de ilyenkor már elég 3-5 órát tölteni
• ne hagyjuk töltőn a gyártó által megadott töltési időn túl, mert a túltöltés káros (kivéve, ha automata töltőnk van hozzá)
Ha betartja a fenti tanácsokat, az akku élettartama elérheti a 3-4 évet is, tehát nem kell félni a Ni-Cd akkuktól sem!